Booksa u parku: od 2. do 21. lipnja!

Nagrade Algoritma i Zareza za prozu i poeziju

Srijeda
21.03.2012.

Natječaji Prozak i Na vrh jezika dodjeljuju se autorima mlađima od 35 godina za neobjavljene zbirke proze, odnosno poezije na hrvatskom jeziku. Pobjednik/ca svakog natječaja stječe pravo na objavljivanje knjige u nakladi Algoritma, a dobitnici od ove godine uz to dobivaju i plaketu i prsten.

Žiri su ove godine činili Olja Savičević Ivančević, Marko Pogačar (Algoritmovi autori) i Kruno Lokotar (urednik Algoritma).

Prozna nagrada ide Enveru Krivcu koji je redom: apsolvent kroatistike, radijski voditelj, svestrani umjetnik, crtač stripova i glazbenik. Žiri je, na temelju njegova rukopisa Portret otoka Pitcairn tehnikom snijega na travi, zaključio da Krivac "povrh svega dobro piše".

Gitarist i student komparativne književnosti Filip Žganjar dobitnik je nagrade Na vrh jezika. Naslov zbirke je nepoznat (nema ga ni u članku, ni na stranicama Algoritma i Zareza), ali nisu izostali poetični komplimenti člana žirija, Marka Pogačara: "Za mene je to bila poezija tvrdnje, poezija estetski čvrstih izjava".

Nagrade su dodijeljene na manifestaciji na kojoj su sudjelovali dosadašnji dobitnici ove nagrade.

izvor: Novi list
foto: wheatstrong

Korištenjem portala Booksa.hr pristajete na prikupljanje cookiea.
Booksa.hr koristi kolačiće u svrhu analize posjećenosti stranice, kako bismo vidjeli što volite čitati i konstantno poboljšavali naš sadržaj.
Booksa.hr ne koristi vaše podatke ni u koju drugu svrhu