Booksa u parku: od 2. do 21. lipnja!

Naši na Balatonu

Ponedjeljak
25.08.2008.

Kamp nosi ime najvećeg mađarskog pjesnika Józsefa Attile (1905.-1937.)

Troje hrvatskih pjesnika uputilo se danas prema Balatonu, gdje se do 31. kolovoza održava tradicionalni međunarodni literarni kamp JAK, koji ima za cilj spojiti mlade pisce iz regije. Kako je zemlja gost ovogodišnjeg izdanja JAK-a Hrvatska, naši će pjesnici u Sziglietu sudjelovati u posebnoj prevoditeljsko-spisateljskoj radionici 'Re:verse', gdje će se, uz pomoć par prevoditelja, upoznati s radovima troje mađarskih pisaca, koji također sudjeluju u radionici.

Olja Savičević Ivančević u Leipzigu
Organizatori ističu da je cilj ove 3:3 radionice povezivanje mladih književnika iz susjednih zemalja, pa se naši književnici neće ograničiti samo na prevođenje stihova i proze, koji bi naknadno trebali biti objavljeni u referentnim časopisima obaju zemalja, već će mađarske kolege morati upoznati s modernim književnim strujanjima u RH. 

Mađarske boje zastupat će nagrađivana pjesnikinja i prevoditeljica Noémi László (Cluj-Napoca, 1973.)  te dvojica također nagrađivanih književnika, Mátyás Dunajcsik (Budimpešta, 1983.) i Dénes Krusovszky (Debrecen, 1982.), okupljenih oko bloga Telep, na kojem objavljuje jedanaestoro mladih književnika, pripadnika istoimenog neformalnog pokreta.

Marko Pogačar u Booksi
Zadnjeg dana kampa, koji će obilovati brojnim drugim književnim i ne književnim događanjima (čitanja, projekcije, koncerti) sudionici radionice predstavit će prijevode na kojima su radili, a pokaže li se radionica produktivnom, organizatorica Zsofi Lorand najavljuje da će u budućnosti u kamp pozivati književnike i iz drugih zemlja u regiji.

Više o svemu saznajte na njihovom sajtu.

Korištenjem portala Booksa.hr pristajete na prikupljanje cookiea.
Booksa.hr koristi kolačiće u svrhu analize posjećenosti stranice, kako bismo vidjeli što volite čitati i konstantno poboljšavali naš sadržaj.
Booksa.hr ne koristi vaše podatke ni u koju drugu svrhu