Naslovnica knjige.
Tematski čitateljski klub u veljači će čitati knjigu Firenca i Bagdad: zapadno-istočna povijest pogleda (Fraktura, 2011., prevela Nataša Medved) Hansa Beltinga.
Beltingova knjiga kroz priču o razvoju matematičke perspektive u slikarstvu ocrtava promjenu kulturne klime te promjenu u načinu na koji čovjek doživljava i tumači sebe i svijet oko sebe, a koja se dogodila između kasnog srednjeg vijeka i renesanse (tj. novog doba) te pokazuje veze i utjecaje između Istoka i Zapada koji su katalizirali europsku renesansu.
Klub vodi Matija Prica.
Program udruge Kulturtreger podupiru Grad Zagreb, Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske i Zaklada Kultura nova.
Umjesto aktualnih beletrističkih naslova, primarna materija ovog čitateljskog kluba bit će publicistika, esejistika i teorijska literatura, uz manji broj književnih naslova koji će se nadovezivati na prethodno navedenu literaturu.
Volite nas čitati i sudjelovati u našim događanjima i programima?
Podržite nas. Vaša donacija će nam omogućiti da i dalje budemo Booksa koju toliko volite.