Otvorene su prijave za radionicu kreativnog pisanja poezije!

Petak
14.02.2025.

Kako uopće nekoga naučiti pisati poeziju? To se pitam prije početka radionice poezije koju ću po drugi put voditi. Postoje pravila dobre pjesme, ali izuzetna poezija često nastaje izvan popisa tih pravila. Postoji teorija, ali vještina nije stvar teorije, nego dugotrajne i mukotrpne prakse. Ovu smo radionicu zamislili kao mjesto na kojem se možete pristojno upoznati s pravilima i teorijom, ali na kojoj se od polaznika očekuje prije svega spremnost da razvijaju blizak odnos s vlastitom, samosvojnom pjesničkom praksom. Ako mislite da u tom procesu mogu biti od pomoći, prijavite se na našu proljetnu radionicu.

S uvodnom riječi naše voditeljice Martine Vidaić, službeno su otvorene prijave za radionicu kreativnog pisanja poezije u Booksi!

Tko još nije čuo za Martinu, ima priliku upoznati jednu od najvažnijih suvremenih pjesnikinja naših područja. Njezina je prva zbirka pjesama Era gmazova (SKUD IGK, 2011.) nagrađena Goranom za mlade pjesnike. Zbirka Tamni čovjek Birger (VBZ, 2016.) ušla je u finale za nagradu Janko Polić Kamov. Knjiga Mehanika peluda (HDP, 2018.) nagrađena je bijenalnom nagradom Goran za najbolju zbirku pjesama dok je poetsko-prozna knjiga Trg, tržnica, nož (HDP, 2021.) odnijela Kamova za knjigu godine. Uz prozne romane Anatomija štakora (Naklada Ljevak, 2019.) i Stjenice (Naklada Ljevak, 2021.), Martina je 2023. objavila zbirku poezije Grad: konstrukcija (VBZ, 2023.). Njezine su pjesme prevedne na nekoliko jezika, a radovi objavljeni u sklopu nekolicine književnih časopisa, te hrvatskih i europskih antologija. Ako vas ovaj pozamašan popis nije dovoljno uvjerio u Martinin poetski autoritet, prijavite se na radionicu i uvjerite se da je odličan izbor za vodstvo u nepoznate vode poezije.

Za prijavu na radionicu potrebno je poslati kratku biografiju (samo osnovne informacije) i tri pjesme, nevažno jesu li negdje objavljene ili ne.

Rok za prijave je petak, 28. veljače do ponoći, a prijave se šalju na adresu booksa@booksa.hr s naznakom "Prijava na radionicu poezije". Pohađanje radionice je uz kotizaciju, koja je za studente, nezaposlene i umirovljenike reducirana. Radionice će se održavati svaki ponedjeljak s početkom u 18 sati, od 17. ožujka do kraja svibnja.

S obzirom na to da je broj mjesta na radionici ograničen na najviše 10 osoba, a prijava uvijek bude više, Martina će na temelju materijala koje ćete poslati zaključiti kome bi radionica mogla biti od najveće koristi.

Ako imate bilo kakvih pitanja, pošaljite ih na booksa@booksa.hr ili nas nazovite na 01/ 4616 124.

Veselimo se vašim prijavama!

 

Program udruge Kulturtreger podupiru Grad Zagreb, Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske i Zaklada Kultura nova.

Možda će vas zanimati
Booksina radionica kratke priče
06.03.2025.

ružičnjak

Donosimo priču Lare Ivanov nastalu u sklopu Booksine radionice kratke priče koju vodi Goran Ferčec.

Booksina radionica kratke priče
13.02.2025.

Crvena jakna

Pročitajte priču Ive Mandić Seferagić, polaznice Booksine radionice kratke priče pod vodstvom Gorana Ferčeca.

Booksina radionica kratke priče
11.02.2025.

Kako ručno izraditi ljuljačku

Pročitajte priču Josipa Despota, polaznika Booksine radionice kratke priče pod vodstvom Gorana Ferčeca.

Booksina radionica kratke priče
06.02.2025.

Tonkina sjena

Pročitajte priču Ane Kušen, polaznice Booksine radionice kratke priče pod vodstvom Gorana Ferčeca.

Booksina radionica kratke priče
03.02.2025.

Sutra

Donosimo priču Maje Peradin Vuksanović nastalu na Booksinoj radionici kratke priče pod vodstvom Gorana Ferčeca.

Booksina radionica kratke priče
31.01.2025.

Treniranje dijaloga: Nit' smrti nit' živiše

Donosimo prvu kratku priču nastalu u sklopu Booksine radionice pod vodstvom Gorana Ferčeca iz 2024. godine! Autorica: Aneta Vladimirov.

Korištenjem portala Booksa.hr pristajete na prikupljanje cookiea.
Booksa.hr koristi kolačiće u svrhu analize posjećenosti stranice, kako bismo vidjeli što volite čitati i konstantno poboljšavali naš sadržaj.
Booksa.hr ne koristi vaše podatke ni u koju drugu svrhu